VDR 1.5.7 - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Teletext subtitles
it: Sottotitoli teletext

en: Hide teletext subtitles
it: Nascondi sottotitoli teletext

en: Display teletext subtitles
it: Visualizza sottotitoli teletext

en: deprecated
it: deprecato

en: Page Selection
it: Selezione pagina

en: Display on/off
it: Visualizza sì/no

en: 4:3/Letterbox (deprecated)
it: 4:3/Letterbox (deprecato)

en: Page Mode
it: Mod. pagina

en: Center
it: Centrale

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Display Subtitles
it: Visualizza sottotitoli

en: Main Menu Alternative
it: Voci alternative menu princ.

en: Font Size (pixel)
it: Dim. caratteri (pixel)

en: Font OutlineWidth (pixel)
it: Larghezza caratteri delineati (pixel)

en: Subtitles alignment
it: Allineamento sottotitoli

en: Language
it: Lingua

en: Hearing Impaired
it: Non udente

en: Subtitle Page Settings
it: Opzioni pagina sottotitoli

en: Auto
it: Automatica

en: Manual
it: Manuale

en: Disabled
it: Disattivati

en: Subtitle Mode
it: Mod. sottotitoli

en: Manual Subtitle Page
it: Pagina manuale sottotitoli
